PRĄDY INTERFERENCYJNE
Polegają na zastosowaniu prądów sinusoidalnie zmiennych średniej częstotliwości, modulowanych w amplitudzie w małą częstotliwość. Do zabiegu stosuje się dwa obwody elektryczne i 4 elektrody. Podczas zabiegu następuje pobudzenie nerwów czuciowych w miejscu bólu, pobudzenie mięśni do skurczu, rozszerzenie naczyń krwionośnych i pobudzenie krążenia obwodowego, usprawnienie procesów odżywczych i przemiany materii w tkankach.
Wskazania
Przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów, zespoły bólowe w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, nerwobóle, zaburzenia krążenia obwodowego, lumbalgia i ischalgia, stany po urazach układu ruchu, zaniki mięśni, przykurcze, bóle mięśniowe.
Wpływ zabiegu na organizm
Zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśni, zmniejszenie wzmożonego napięcia układu neurowegetatywnego, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie nasilenia miejscowego stanu zapalnego, poprawa krążenia miejscowego krwi i limfy, przyrost masy mięśniowej, poprawa odżywienia skóry, przyspieszenie regeneracji zakończeń nerwowych.
Efekty stosowania zabiegu
Zwiększenie zakresu i swobody ruchu w stawach (zwiększenie mobilności układu ruchu, łatwiejsze wykonanie codziennych czynności, możliwość zwiększenia aktywności fizycznej). Redukcja obrzęków i wysięków pourazowych (ustąpienie dokuczliwych objawów np. ciężkości nóg). Szybszy powrót do zdrowia po urazach narządu ruchu (szybszy powrót do normalnej aktywności, redukcja kosztów leczenia, ograniczenie następstw i powikłań).