Sanatorium Podhale

Sanatorium Podhale

RECEPCJA PODHALE
ul. Solankowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój
Tel. + 48 94 366 2405
Tel. kom. 604 069 852 (całodobowo)

Oferta

PODHALE - Instytut Kobiecego Zdrowia to architektonicznie najpiękniejszy obiekt sanatoryjny Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. znajdujący się we francuskiej części Parku Zdrojowego. Jest jednym z sanatoriów, dzięki któremu Połczyn-Zdrój nosi miano „Kurortu z duszą”. Pobliskie dywany kwiatowe i fontanny nadają temu miejscu szczególny urok. Nie tylko lokalizacja, ale przeszłość „Podhala” decydują o jego znaczeniu. „Podhale” ma symboliczny wkład w jeden z najważniejszych rozdziałów historii Uzdrowiska Połczyn. To właśnie w tym obiekcie powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych, założony przez prof. Gromadzkiego. Znane jest w całym kraju powiedzenie „Chcesz mieć córkę albo syna, wyślij żonę do Połczyna”.

Oferta
Oferta
Oferta

Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje wypoczywalnia-słoneczna plaża oraz Patio tzw. strefa letniego odpoczynku. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia. W pobliskim sanatorium „Gryf” można skorzystać z kompleksu basenowego oraz basenu zewnętrznego, sauny, siłowni, czy też z usług kawiarni, która znajduje sie także w Sanatorium "Borkowo". Na terenie obiektu jest zapewniony bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez sieć Wi-fi.

Na gości czekają pokoje jedno-, dwu-, trzy-,czteroosobowe oraz pokoje studio – łącznie 131 miejsc, wszystkie o standardzie wysokim z pełnym węzłem sanitarnym. Można tu korzystać ze wszystkich zabiegów oferowanych przez Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., dzięki czemu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się do innych obiektów. Jedynie w celu skorzystania z gimnastyki w basenie trzeba wybrać się do oddalonego o 100 m obiektu Gryf.

Leczenie

PODHALE specjalizuje się zgodnie ze swoją tradycją leczniczą w lecznictwie sanatoryjnym w zakresie schorzeń kobiecych. Od początku 2009 roku wdrażany jest nowoczesny program terapeutyczny dla schorzeń kobiecych, który obejmuje swym zakresem następujące świadczenia:

  • wczesną i późną rehabilitację po operacjach ginekologicznych,
  • stany pozapalne narządów płciowych,
  • okres pokwitania,
  • dolegliwości okresu menopauzalnego i pomenopauzalnego,
  • niepłodność, wczesną i późną rehabilitację po mastektomii.

Specjalistyczna kadra medyczna z zakresu położnictwa i ginekologii zatrudniona w Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., wysoka jakość świadczonych zabiegów oraz połczyńska borowina znana ze swych leczniczych właściwości są do Państwa dyspozycji.

Leczenie
Leczenie
Leczenie
Leczenie
Leczenie
Leczenie