MASAŻ WIROWY KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH

MASAŻ WIROWY

Zabieg wykonuje się w wannie-wirówce o odpowiednim rozmiarze. Do wykonania masażu wirowego konieczne jest zanurzenie określonej okolicy w wodzie. Masaż wirowy kończyn nie wymaga zanurzenia całego ciała – chory siedzi obok wanny i zanurza całą kończynę górną lub dolną w wodzie . Szybki ruch wirowy oddziałuje na skórę powierzchniowo z lekkim podrażnieniem oraz zwiększa jej przekrwienie. Kończyna poddana zabiegowi przeciwstawia się oporowi wiru wody poprzez napinanie mięśni - tym samym zwiększając przekrwienie kończyny. Efekty korzystne obserwuje się po wykonaniu kilku zabiegów. Zabieg jest łagodny i wykonywany bezboleśnie.

MASAŻ WIROWY
MASAŻ WIROWY
MASAŻ WIROWY

Wskazania
Choroby reumatyczne obejmujące kończyny górne lub dolne, nie przebiegające ostro zmiany zwyrodnieniowe stawów, choroby nerwów obwodowych, zaburzenie krążenia ,stany po zakrzepach żylnych, wczesne okresy zwężającego zapalenia tętnic, choroba Reynauda, stany po odmrożeniach, zwichnięciach, skręceniach, stany po urazach tkanek miękkich, stany po porażeniu dziecięcym, stany po chirurgicznym leczeniu żylaków, stany po długim unieruchomieniu, niedowłady porażenia wiotkie, wzmożone napięcie mięśniowe, bóle, blizny, przykurcze, obrzęki limfatyczne.

Wpływ zabiegu na organizm
Szybki ruch wirowy oddziałuje na skórę – jest to lekki masaż okolicy poddanej zabiegowi, który powoduje zwiększenie przepływu krwi i chłonki, poprawia metabolizm komórek, a stosowana temperatura wody działa relaksująco na mięśnie.

Efekty stosowania zabiegu
Masaż wirowy ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśni i zwiększające zakres ruchu kończyn. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a jednocześnie niebolesny i bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.