MASAŻ KLASYCZNY WIBRACYJNY

MASAŻ KLASYCZNY WIBRACYJNY

Masaż klasyczny – leczniczy uchodzi za jedną z najstarszych metod leczenia. W zależności od intensywności masażu może mieć on charakter leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Najczęściej stosowanymi technikami w masażu klasycznym są techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach. Generalnie zabieg ten polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki ciała za pomocą siły mechanicznej terapeuty.

MASAŻ KLASYCZNY WIBRACYJNY
MASAŻ KLASYCZNY WIBRACYJNY

Masaż wibracyjny - zabieg suchy wykonywany za pomocą specjalnego aparatu, przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze. Drgania te mogą, zwłaszcza w zakresie niskiej częstotliwości, mieć oddziaływanie zbliżone do masażu klasycznego.
Podczas masażu klasycznego i wibracyjnego bodźce mechaniczne oddziałują na układ nerwowy uspokajająco, zmniejszając napięcie mięśni i łagodząc napięcie psychiczne.

Wskazania
Porażenia wszelkiego rodzaju, osłabienie mięśniowe, przykurcze, napięcia i bóle mięśniowe, zmiany przeciążeniowe, obolałe stawy, bóle kręgosłupa, ograniczona ruchomość w stawach, niewydolność krążenia obwodowego, uszkodzenie rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych, przewlekłe zapalenia nerwów i splotów nerwowych, urazy po: złamaniach, stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach, wady postawy, choroby narządu ruchu, po wysiłkowe zmęczenia mięśni.

Wpływ zabiegu na organizm
Jednym z głównych celów masażu jest przywrócenie równowagi napięcia spoczynkowego mięśni szkieletowych, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Poziom napięcia spoczynkowego mięśnia wpływa pośrednio na siłę pociągania takich struktur anatomicznych jak więzadła czy rozcięgna, a także w pewnym stopniu na naczynia krwionośne i limfatyczne oraz nerwy obwodowe. Wobec tego przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego za pomocą masażu przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania całego układu ruchu człowieka oraz zniesienia bólu. Pod wpływem masażu tkanka skórna, tkanka mięśniowa oraz narządy wewnętrzne są lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze oraz następuje w nich szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Powyższe reakcje powodują przyspieszenie regeneracji tkanek w masowanej okolicy.

Efekty stosowania zabiegu
Głównym zastosowaniem tego zabiegu jest rehabilitacja narządu ruchu, zwyrodnień kręgosłupa i nerwobóli. Zabieg ma zastosowanie regeneracyjne, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, jak również regeneruje tkanki, zwiększa sprężystość mięśni oraz poprawia ruchomość stawów.