KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia to leczenie zimnem. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wytwarzają parę z ciekłego azotu, mają aplikatory przypominające rurę odkurzacza zakończoną dyszą przy pomocy której ochładza się okolicę poddawaną zabiegowi. Z dyszy uwalnia się gaz o temperaturze minus 150°C.

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA
KRIOTERAPIA MIEJSCOWA
KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Wskazania
Uszkodzenia narządu ruchu w stanie ostrym, świeże oparzenia skóry, RZS, ZZSK, łuszczycowe zapalenie stawów, dyskopatia, niedowłady spastyczne, zmiany zwyrodnieniowe, zmiany wynikające z przeciążenia narządu ruchu, przewlekłe zespoły bólowe.

Wpływ zabiegu na organizm
Krioterapia wykorzystuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, które przywracają równowagę funkcjonowania całego ciała. Najpierw dochodzi do gwałtownego zwężenia naczyń krwionośnych w tkankach, bo tak organizm broni się przed utratą ciepła. Krew płynie nieco wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to tylko chwilę. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia.

Efekt stosowania zabiegu

Krioterapia miejscowa leczy urazy, silne stłuczenia, likwiduje miejscowy ból, ułatwia tradycyjną rehabilitację. Stosowana przy rozległych oparzeniach znacznie zmniejsza szok termiczny i łagodzi ból pooparzeniowy, który jest szczególnie dotkliwy. Pomaga również w chorobach reumatycznych oraz zwyrodnieniowych. Usprawnia pojedyncze stawy, likwiduje przykurcze i napięcia mięśni. Wspomaga leczenie nerwu kulszowego, a także likwiduje nerwobóle. Coraz częściej stosuje się ją także do leczenia otyłości, a w gabinetach kosmetycznych do zwalczania cellulitu.