KĄPIEL PEREŁKOWA

KĄPIEL PEREŁKOWA

Masaż perełkowy to kąpiel w zwykłej wodzie, do której przez specjalne dysze w dnie wanny doprowadzane są pęcherzyki powietrza. Pęcherzyki masują skórę przez 10 minut kąpieli, poprawiając ukrwienie skóry aż o 115%. Drażnią one delikatnie skórę wywierając działanie o charakterze mikro masażu, przede wszystkim na zakończenia nerwów autonomicznych. Powodują ogólne odprężenie nerwowe. Kąpiele perełkowe wskazane są w stanach podniecenia nerwowego, lekkich chorobach organicznych i czynnościowych serca i układu krążenia, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenności. Przeciwwskazaniem jest niewydolność krążenia, niskie ciśnienie krwi, znaczne osłabienie i duża potrzeba snu.

KĄPIEL PEREŁKOWA
KĄPIEL PEREŁKOWA

Wskazania
W stanach podniecenia nerwowego, lekkich chorobach organicznych i czynnościowych serca i układu krążenia, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenność, nerwica. Wskazaniem do zabiegu są również schorzenia reumatyczno-zwyrodnieniowe, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia perystaltyki jelit, zaburzenia krążenia obwodowego tętniczego oraz nadciśnienie tętnicze. Pozytywny wpływ kąpieli perełkowej na organizm odnotowuje się także u osób z niedowładem wynikającym z przepukliny oponowo-rdzeniowej, u pacjentów z odleżynami lub przewlekłymi chorobami skóry, a także u osób dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wpływ zabiegu na organizm
Podczas uderzania pęcherzyków tlenu o powierzchnię ciała potęguje się działanie mechaniczno-stymulujące i biologiczne, powodując pobudzenie receptorów w skórze, rozszerzenie naczyń włosowatych i pobudzając krążenie obwodowe.

Efekt stosowania zabiegu
Kąpiel perełkowa poprawia również wygląd skóry, redukując rozstępy i cellulit. Ponadto łagodzi dolegliwości miesiączkowe i wzdęcia, niweluje problem nadpotliwości stóp i korzystnie oddziałuje na libido. Zabieg jest zalecany pacjentom po urazach, w okresie rehabilitacji.