TERAPULS

TERAPULS

To zabieg, w którym wykorzystuje się impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości. Terapuls przegrzewa tkanki minimalizując efekt cieplny poprzez zastosowanie impulsów o bardzo dużej mocy, oddzielonych od siebie przerwami dostatecznie długimi, które te ciepło w tkankach rozpraszają. Mechanizm działania tej postaci energii, sprowadza się w znacznym stopniu, do wpływu na potencjał elektryczny błon komórkowych, co prowadzi do wielu zmian w czynności komórek.

TERAPULS

Wskazania
Podostre i przewlekłe zapalenie stawów, zapalenia okołostawowe, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, gościec tkanek miękkich, zapalenie pochewek i ścięgien, nerwobóle i zapalenia nerwów, przewlekłe zapalenia zatok, ucha, migdałków, krtani, węzłów chłonnych i oskrzeli, złamania.

Wpływ zabiegu na organizm
Do najważniejszych skutków oddziaływania wytworzonego w tkankach ciepła należy zaliczyć: rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich przepuszczalności, zwiększenie przepływu krwi tętniczej i żylnej, przyspieszenie procesów wchłaniania tkankowego, przyspieszenie komórkowej przemiany materii, wzrost liczby leukocytów w tkankach przegrzewanych, obniżenie pobudliwości nerwowo- mięśniowej, działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, obniża napięcie mięśniowe, przyspiesza regenerację uszkodzonych włókien nerwowych, zmniejsza odczyn zapalny stawów, skóry i tkanki podskórnej, przyśpiesza gojenie się ran i owrzodzeń troficznych, leczy stany pourazowe.

Efekty stosowania zabiegu
Ciepło, powstające podczas zabiegu, powoduje lepsze ukrwienie oraz odżywienie poszczególnych tkanek i mięśni, co wpływa na ich ogólne rozluźnienie. Sprzyja to wyciszeniu układu nerwowego. Zabieg wykazuje działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przyspiesza resorpcję krwiaków.