MASAŻ HYDRO-JET

MASAŻ HYDRO-JET

Suchy masaż wodny wykonuje się na specjalnym łóżku wodnym Hydro - Jet. Do jego środka wpływa ciepła woda pod ciśnieniem, która dzięki zamontowanym dyszom uderza rytmicznie w spód materaca, na którym leży pacjent. W efekcie ruch wody przypomina klasyczny masaż, wykonywany manualnie. Można odczuwać delikatne ugniatanie, oklepywanie, uciskanie, całe ciało poddawane jest jego dobroczynnemu działaniu. Zarazem suchy masaż wodny przy pomocy łóżka Hydro - Jet ma zalety hydroterapii, ale bez konieczności zanurzania się w wodzie. Masaż na łóżku wodnym jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym.

MASAŻ HYDRO-JET
MASAŻ HYDRO-JET

Wskazania
Schorzenia reumatyczne, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, stawów biodrowych, barkowych, bóle mięśniowo-stawowe, przemęczenie psychiczne i fizyczne, redukcja stresu.

Wpływ zabiegu na organizm
Suchy hydromasaż wpływa pozytywnie na cały organizm. Pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, wspomagając w ten sposób usługi transportowe, odżywcze, oczyszczające i regeneracyjne. Likwiduje objawy zastoinowe, przyspiesza wchłanianie obrzęków, zwiększa wytrzymałość i elastyczność aparatu wiązadłowego oraz ruchomość stawów. Masaż karku, grzbietu oraz odcinka lędźwiowo-krzyżowego oddziałuje na nerwy rdzeniowe i ich sploty, a tym samym wpływa korzystnie na funkcje kończyn górnych i dolnych. Dodatkowo, masaż mięśni przykręgosłupowych wpływa pozytywnie na autonomiczny układ nerwowy i reguluje jego czynność.

Efekty stosowania zabiegu
Uaktywnia się metabolizm komórek, rozluźniają mięśnie, dzięki temu poprawia się krążenie krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego, a co za tym idzie następuje lepsza przemiana materii i zachodzą szybsze procesy regeneracyjne.