preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

ZDROWIE BOHATEROM


Kombatanci będą leczyć się bezpłatnie w Uzdrowisku Połczyn

III edycja kampanii prospołecznej Zdrowie Bohaterom, zainicjowana w lutym 2020 roku przez Inicjatywę Historyczną, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Polską Grupę Uzdrowisk, rozpocznie się w Uzdrowisku Połczyn już 30 lipca. W jej ramach, kolejna grupa kombatantów i osób represjonowanych w okresie PRL weźmie udział w bezpłatnych turnusach leczniczo rehabilitacyjnych.

W ramach I i II edycji projektu Zdrowie Bohaterom z pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych w Uzdrowiskach Kłodzkich i Uzdrowisku Świeradów skorzystało już 40 kombatantów. Teraz następna grupa polskich bohaterów przyjedzie do Połczyna Zdroju. Celem całej kampanii jest umożliwienie bezpłatnego leczenia uzdrowiskowego ponad 100 polskim kombatantom do końca 2020 roku. Akcja ta wpisuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez Polską Grupę Uzdrowisk wraz z partnerami.

– Mamy ogromną satysfakcję z pomocy niesionej bohaterom naszej wolności. Cieszymy się, że kolejna grupa weteranów skorzysta z turnusu leczniczo-rehabilitacyjnego w obiektach grupy PGU. Tym razem Uzdrowisko Połczyn ugości osoby represjonowane w okresie PRL związane z Solidarnością i Solidarnością Walczącą, antykomunistyczną organizacją podziemną założoną we Wrocławiu w czerwcu 1982 przez Kornela Morawieckiego – mówi Małgorzata Suszyńska Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen.

– Prowadząc akcję Zdrowie Bohaterom, chcemy podziękować polskim kombatantom za wolność, której doświadczamy my wszyscy. Właśnie dlatego wspieramy ich zdrowie lecznictwem i rehabilitacją uzdrowiskową. Jesteśmy przekonani, że pobyt w Uzdrowisku Połczyn na Pojezierzu Drawskim pozwoli naszym bohaterom zregenerować się, wypocząć i pozbyć licznych dolegliwości – mówi Romuald Michel, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Zdrój.

Inicjatorami projektu ZDROWIE Bohaterom są Inicjatywa Historyczna, Polska Grupa Uzdrowisk i Stowarzyszenie Odra-Niemen. Projekt wspierają KGHM Polska Miedź SA oraz Fundacja ORLEN. Kampania realizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat objął także Instytut Pamięci Narodowej

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www.zdrowie-bohaterom.pl.