preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowisko Połczyn wybuduje nowoczesny obiekt basenowy

Przy Zakładzie Leczniczym „Gryf”, należącym do Uzdrowiska Połczyn, rozpocznie się budowa nowoczesnego basenu uzdrowiskowego. Nowy obiekt obejmie teren o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., a goście „Gryfa” skorzystają z niego już w maju 2021 roku. Inwestycja w Połczynie-Zdroju ruszy już w lutym tego roku.

Nowy obiekt przy ul. Solankowej 8 zwiększy możliwości rehabilitacyjne w połczyńskim „Gryfie” i umożliwi prowadzenie większej liczby zajęć fizjoterapeutycznych w wodzie oraz realizację nowych terapii profilaktycznych. Rozbudowa uzdrowiska pozwoli również na poszerzenie jego oferty leczniczej i rekreacyjnej.

Kryty obiekt uzdrowiskowy zostanie podzielony na dwie części, a w jego wnętrzach zainstalowane zostaną dwie niecki basenowe – lecznicza i rehabilitacyjna. Niecka z wodą solankową z połczyńskich złóż, o wymiarach 12,5 na 6,5 metrów, przystosowana zostanie do prowadzenia zabiegów leczniczych, a niecka z woda słodką, o wymiarach 19 na 6,5 metrów, będzie służyła rehabilitacji gości obiektu „Gryf”. Planowany budynek będzie mieścił również pełne zaplecze sanitarne, niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

- Jako Uzdrowisko Połczyn dysponujemy własnymi złożami leczniczych solanek, które od wielu lat wydobywane są z głębokości około 1200 metrów oraz użytkowane w naszych bazach zabiegowych. Nowa inwestycja pomoże w jeszcze lepszym stopniu wykorzystać potencjał tych wód i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności naszych obiektów – mówi Romuald Michel – Prezes Zarządu uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A.

W obiekcie basenowym znajdą się również łącznie 4 wanny z hydromasażem z wodą solankową i słodką oraz 2 sauny z tepidarium. Nowy kompleks zyska również ergonomiczne szatnie dla użytkowników basenu z pomieszczeniem ratowników, recepcję w holu głównym, a także pomieszczenia i szatnie dla personelu oraz pomieszczenia magazynowe i techniczne.

Zakład Leczniczy Gryf w Połczynie-Zdroju należy do Uzdrowiska Połczyn, które jest częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk – krajowego lidera w turystyce medycznej, specjalizującego się w lecznictwie uzdrowiskowym, rehabilitacji oraz usługach SPA & Wellness. Spółki Polskiej Grupy Uzdrowisk, tj. Uzdrowisko Połczyn, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowiska Kłodzkie zarządzane są przez KGHM TFI SA i prowadzą wspólną politykę rozwoju oraz wdrażają jednolite standardy świadczenia usług medycznych i turystycznych.

Zakończenie inwestycji w Zakładzie Leczniczym „Gryf” w Połczynie-Zdroju planowane jest w maju 2021 roku.
 

 
     
 
     
 
     
Więcej relacji w lokalnych mediach: