preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Aktualności

26.10.2020

Szanowni Państwo, w związku z nowymi obostrzeniami, związanymi z pandemią koronawirusa Covid-19, Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. wstrzymuje przyjmowanie gości ze skierowaniem NFZ i ZUS. Wynika to z nowych regulacji, które zapowiedział 23 października premier Mateusz Morawiecki.
Po zakończeniu trwających obecnie turnusów leczniczych obiekty zostaną chwilowo zamknięte. Jednocześnie obiekt OSW Barbarka w Świnoujściu serdecznie zaprasza na pobyty wypoczynkowo-rekreacyjne w oparciu o najwyższe standardy sanitarne, które zostały wdrożone w marcu 2020 roku:
https://uzdrowisko-polczyn.pl/osw-barbarka
 
Obiekt Irena w Połczynie-Zdroju realizuje zabiegi ambulatoryjne: https://uzdrowisko-polczyn.pl/zabiegi-ambulatoryjne


Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. niezmiennie świadczy usługi w zakresie sprzedaży kosmetyków w naszym sklepie uzdrowiskowym : www.terra-zdroj.pl


03.08.2020

W dniu 03.08.2020 r. odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu Romualda Michel z inicjatorami projektu Zdrowie Bohaterom: Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen, Panią Małgorzatą Suszyńską (po prawej) oraz redaktor naczelną Gazety Polskiej Panią Dorotą Kanią (po lewej).
Podczas spotkania podkreślono wagę i znaczenie tego projektu dla osób represjonowanych w okresie PRL.
Jesteśmy przekonani, że pobyt w Uzdrowisku Połczyn zapadnie naszym Bohaterom na długo w pamięci.
31.07.2020
ZDROWIE BOHATEROM

Kombatanci będą leczyć się bezpłatnie w Uzdrowisku Połczyn

III edycja kampanii prospołecznej Zdrowie Bohaterom, zainicjowana w lutym 2020 roku przez Inicjatywę Historyczną, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Polską Grupę Uzdrowisk, rozpocznie się w Uzdrowisku Połczyn już 30 lipca. W jej ramach, kolejna grupa kombatantów i osób represjonowanych w okresie PRL weźmie udział w bezpłatnych turnusach leczniczo rehabilitacyjnych.

W ramach I i II edycji projektu Zdrowie Bohaterom z pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych w Uzdrowiskach Kłodzkich i Uzdrowisku Świeradów skorzystało już 40 kombatantów. Teraz następna grupa polskich bohaterów przyjedzie do Połczyna Zdroju. Celem całej kampanii jest umożliwienie bezpłatnego leczenia uzdrowiskowego ponad 100 polskim kombatantom do końca 2020 roku. Akcja ta wpisuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez Polską Grupę Uzdrowisk wraz z partnerami.

– Mamy ogromną satysfakcję z pomocy niesionej bohaterom naszej wolności. Cieszymy się, że kolejna grupa weteranów skorzysta z turnusu leczniczo-rehabilitacyjnego w obiektach grupy PGU. Tym razem Uzdrowisko Połczyn ugości osoby represjonowane w okresie PRL związane z Solidarnością i Solidarnością Walczącą, antykomunistyczną organizacją podziemną założoną we Wrocławiu w czerwcu 1982 przez Kornela Morawieckiego – mówi Małgorzata Suszyńska Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen.

– Prowadząc akcję Zdrowie Bohaterom, chcemy podziękować polskim kombatantom za wolność, której doświadczamy my wszyscy. Właśnie dlatego wspieramy ich zdrowie lecznictwem i rehabilitacją uzdrowiskową. Jesteśmy przekonani, że pobyt w Uzdrowisku Połczyn na Pojezierzu Drawskim pozwoli naszym bohaterom zregenerować się, wypocząć i pozbyć licznych dolegliwości – mówi Romuald Michel, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Zdrój.

Inicjatorami projektu ZDROWIE Bohaterom są Inicjatywa Historyczna, Polska Grupa Uzdrowisk i Stowarzyszenie Odra-Niemen. Projekt wspierają KGHM Polska Miedź SA oraz Fundacja ORLEN. Kampania realizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat objął także Instytut Pamięci Narodowej

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www.zdrowie-bohaterom.pl.
Spotkanie z Panią Wiceminister Środowiska Małgorzatą Golińską

W dniu 20.07.2020 roku Zarząd Uzdrowiska Połczyn miał przyjemność gościć Panią Wiceminister Środowiska Małgorzatę Golińską. Podczas spotkania z kadrą kierowniczą Uzdrowiska w którym uczestniczyła również Pani Wiceminister Środowiska, Zarząd Spółki zaprezentował podejmowane działania, które pozwoliły przetrwać Uzdrowisku 3-miesięczny okres czasowego ograniczenia działalności.

Właściwe decyzje Zarządu Spółki oraz środki uzyskane dzięki rządowej pomocy – tzw. tarczom antykryzysowym, pozwoliły na zachowanie płynności finansowej Spółki oraz utrzymanie wszystkich dotychczasowych miejsc pracy. Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. już dzisiaj obsługuje ponad 600 kuracjuszy dziennie oraz wznowiło prace przy realizacji największej inwestycji - budowie nowego basenu. Planuje się, iż w miesiącu sierpniu pozostający jeszcze nielicznie w przestoju ekonomicznym pracownicy, powrócą do pracy.

Pani Minister poinformowała uczestników spotkania o planach rządu związanych z koniecznością dalszego wsparcia przedsiębiorstw związanego z Covid-19. 

 

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo

Drodzy Goście

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że od 23 maja 2020r. OSW Barbarka w Świnoujściu wznawia działalność w zakresie świadczenia usług hotelowych z wyżywieniem.

Zapewniamy, że w trosce o Państwa i nasze zdrowie wprowadziliśmy wysokie standardy bezpieczeństwa oraz specjalne procedury higieniczne, zgodne z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej i wytycznymi w obowiązujących Rozporządzeniach.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Tel: 91 3212531, 91 3215406, kom: 887874975

mail:barbarka@uzdrowisko-polczyn.pl

www.barbarka-swinoujście.pl  oraz na Facebooku

 

ŻYCZYMY PAŃSTWU ZDROWIA I DOBREGO NASTROJU"


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo
W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, od dnia 24 marca 2020 do odwołania, Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. zawiesza czasowo swoją działalność leczniczą.

Zapewniamy, że priorytetem dla nas jest Państwa bezpieczeństwo, dlatego na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju oraz stosujemy się do wydanych zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i obowiązujących Rozporządzeń.

W trosce o Państwa zdrowie i komfort przebywania, wszystkich Gości, którzy dokonali rezerwacji na pobyty pełnopłatne lecznicze, hotelowe i SPA na najbliższy czas, zachęcamy do przeniesienia rezerwacji na inny dogodny dla Państwa termin.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji:

1. Rezerwacje dotyczące obiektów w Połczynie-Zdroju:
sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl

rezerwacja@uzdrowisko-polczyn.pl

2. Rezerwacje dotyczące OSW Barbarka w Świnoujściu:
barbarka@uzdrowisko-polczyn.pl

ailczyszyn@uzdrowisko-polczyn.pl

Skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to będzie możliwe.

Życzymy Państwu ZDROWIA i SPOKOJU mając nadzieję, że wkrótce sytuacja się unormuje i będziemy mogli Państwa gościć w naszych obiektach.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1200 sztuk kosmetyków dla szpitali zakaźnych od Uzdrowiska Połczyn

Uzdrowisko Połczyn, należące do Grupy KGHM, dostarczy do szpitali zakaźnych i jednostek ratownictwa medycznego kosmetyki pielęgnacyjne marki własnej. Preparaty mają wesprzeć personel szpitalny podczas walki z koronawirusem SARS-CoV-2 ochraniając ich dłonie przed niekorzystnym wpływem środków myjących i dezynfekujących.

6 Jednoimiennych Szpitali Zakaźnych otrzyma wkrótce uzdrowiskowe kosmetyki nawilżające, produkowane w Uzdrowisku Połczyn na bazie wydobywanych tam składników naturalnych – połczyńskich solanek i borowiny. Właśnie w taki sposób spółka chce pomóc personelowi medycznemu i jednostkom ratownictwa medycznego. Uzdrowiskowe preparaty będą pomocne m.in. w pielęgnacji rąk pracowników, którzy zobowiązani są do częstej dezynfekcji rąk.

- Chcemy wspierać szpitale w walce z epidemią Covid-19. Preparaty do pielęgnacji skóry rąk stanowią niezwykle ważne uzupełnienie dla personelu, który musi często myć ręce i dokonywać ich dezynfekcji. W geście solidarności, chcemy pomóc jak tylko możemy – mówi Jacek Pawłowicz, wiceprezes zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Silne wysuszenie dłoni następuje szczególnie po stosowaniu dezynfekujących środków alkoholowych. Codzienna praca w rękawiczkach wysusza, podrażnia i niszczy skórę. Systematyczne korzystanie z preparatów nawilżających chroni warstwę lipidową skóry i pozwoli pracownikom medycznym na większy komfort pracy.

- Przekazanie szpitalom kosmetyków z Uzdrowiska Połczyn jest wyrazem wdzięczności za zaangażowanie i poświęcenie specjalistów, ratowników, lekarzy i całego personelu medycznego w tych intensywnych i trudnych dniach epidemii koronawirusa w Polsce. Dziękujemy wszystkim pracownikom z sektora medycznego za tak wielki wysiłek wkładany w ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i ochronę polskiego społeczeństwa przed skutkami choroby, którą wywołuje – mówi Romuald Michel, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Ustalenia dotyczące dostawy połczyńskich kosmetyków prowadzone będą z każdym szpitalem zakaźnym indywidualnie.