preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Aktualności

22.03.2019
 

Uzdrowisko Połczyn w czołówce najlepszych polskich uzdrowisk

Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk, wzorowo wykorzystuje naturalne surowce lecznicze do leczenia swoich kuracjuszy. Działalność uzdrowiska została pozytywnie oceniona przez Najwyższą Izbę Kontroli, która sprawdziła prawidłowość wykorzystywania surowców leczniczych w wybranych 16 polskich zakładach lecznictwa uzdrowiskowego.

Pacjenci, korzystający z lecznictwa uzdrowiskowego w Uzdrowisku Połczyn, mogą mieć pewność, że tutejsze zasadnicze zabiegi bodźcowe z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych, tj. solanki czy borowiny, są skuteczne. Według danych z raportu NIK, uzdrowisko wykorzystywało surowce naturalne jedynie z własnego źródła. Oznacza to, że Uzdrowisko Połczyn nie stosuje sztucznych zamienników tych substancji, a połczyńska borowina i solanki spełniają wszystkie wymogi, nakładane na uzdrowiska przez Ministerstwo Zdrowia.

 

- Uzdrowisko Połczyn w raporcie NIK zajęło najwyższą pozycję, ponieważ do zabiegów balneologicznych stosujemy wyłącznie leczniczą wodę solankową i borowinę pozyskiwaną z własnego zakładu wydobywczego. Łącząc dobroczynne działanie surowców naturalnych z profesjonalną kadrą medyczną, oferujemy naszym gościom skuteczne kuracje, pomocne m.in. w leczeniu chorób narządu ruchu, układu oddechowego, niepłodności czy chorób kobiecych – mówi Romuald Michel, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A.

 

Borowina połczyńska to surowiec naturalny, o silnym działaniu rozgrzewającym, który wykorzystywany jest do zabiegów zawijań, okładów, tamponów oraz kąpieli borowinowych o temperaturze 40-45 stopni C. Borowina z Połczyna wspomaga leczenie stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości czy problemów skórnych. Z kolei mikroelementy zawarte w wodach solankowych, m.in. chlorki, jod, brom, magnez czy wapń, oddziałują na układ nerwowy i hormonalny, co wspiera leczenie chorób reumatologicznych, zwyrodnieniowych, stanów pourazowych czy schorzeń dermatologicznych.

 

- Połczyńska borowina i wody solankowe, pozyskiwane w naszym zakładzie górniczym, podlegają corocznym badaniom jakościowym. Jest to standardem naszego uzdrowiska, ponieważ na bazie tych surowców produkujemy również własne kosmetyki. Oznacza to, że lecznicze właściwości stosowanych przez nas substancji są potwierdzone. Wykorzystywanie bogactw naturalnych jest priorytetem Polskiej Grupy Uzdrowisk, należącej do grupy KGHM, która specjalizuje się nie tylko wyłącznie w wydobyciu miedzi, ale realizuje znaczące inwestycje związane z lecznictwem uzdrowiskowym w Polsce – dodaje Romuald Michel.

 

Raport NIK „Wykorzystanie naturalnych surowców leczniczych w leczeniu uzdrowiskowym ” został przygotowany po kontroli 16 polskich zakładów lecznictwa uzdrowiskowego i dotyczył realizacji świadczeń w latach 2016-2018. Uzdrowisko Połczyn jest jednym z 3 polskich sanatoriów uzdrowiskowych objętych kontrolą, które w podanym okresie wykorzystywały do zabiegów bodźcowych wyłącznie surowce występujące na obszarze swojego kurortu. W Uzdrowisku Połczyn, wykorzystanie substancji pochodzenia naturalnego było również wzorcowo monitorowane przez naczelnego lekarza uzdrowiska.

 

Publikacje

https://www.nik.gov.pl/plik/id,19542,vp,22153.pdf

http://www.prk24.pl/41742473/kolobrzeg-i-polczynzdroj-moga-byc-przykladem-dla-innych-nik-sprawdzil-poziom-leczenia-w-uzdrowiskach

http://radioszczecin.pl/276,7502,nik-o-zachodniopomorskich-uzdrowiskach4.10.2018

Targi Seniora Kraków 05-06.10.2018

Już w ten weekend 05-06.10.2018 zapraszamy do Krakowa na Targi Seniora do zapoznania się z najaktualniejszą ofertą Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Na naszym wspólnym stoisku nr 39 będzie można skorzystać m.in z:

- darmowych zabiegów Świeradowa Zdroju inhalacji jodowo-bromowych,

- wypróbować kosmetyki produkowane przez uzdrowisko Połczyn,

- dokonać rezerwacji na pobyty w poszczególnych uzdrowiskach,

Tegorocznej edycji Targów Seniora towarzyszyć będzie obszerny i atrakcyjny program towarzyszący. Odbędą się prelekcje i pokazy w otwartej strefie warsztatowej, występy na głównej scenie oraz badania medyczne w wydzielonych punktach. Zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, podróżnikami Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi oraz koncerty Haliny Kunickiej i Katarzyny Gartner.

Najważniejszym elementem targów będzie możliwość bezpłatnego odwiedzenia stoisk i zapoznania się z ofertą uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, firm medycznych, domów opieki, itp. Licznie reprezentowana będzie oferta turystyczna i wypoczynkowa. Nie zabraknie również przedstawicieli zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego czy nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych.

 

Podczas targów można będzie skorzystać z bezpłatnych badań:

- słuchu (najwięcej punktów)

- wzroku,

- USG,

- badań kardiologicznych i ogólnych,

a także uzyskać na miejscu porady specjalistów, m.in. w schorzeniach ruchu czy ortopedycznych.

W otwartej strefie warsztatowej odbywać się będą przez dwa dni wykłady zdrowotne, podróżnicze, kulturalne i sportowe. Swoją ofertę połączoną z prelekcjami i pokazami zaprezentują krakowskie muzea, domy kultury, Centra Aktywności Seniorów. Czekają też na Państwa zajęcia sportowe i relaksacyjne, m.in. z jogi i aromaterapii.

 

W Strefie Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Gościć będziemy Elżbietę i Andrzeja Lisowskich - znanych krakowskich podróżników oraz ciekawe osobowości ze świata turystyki. Całość poprowadzi Elżbieta Tomczyk-Miczka - dziennikarka turystyczna, promotorka kulinarna i podróżniczka, wykładowca turystyki, autorka 12 albumów i przewodników, która jest partnerem merytorycznym części turystycznej Targów Seniora.

Wystawy fotograficzne związane tematycznie z opowieściami obieżyświatów będą wprowadzać w atmosferę podróży bliskich i dalekich.

W promocji turystyki nie może zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem z ofertą regionalnych produktów turystycznych. Produkty regionalne znajdziemy również w ofercie turystycznej promowanych podczas targów gmin Małopolski.

 

Moc atrakcji na uczestników czeka na dużej scenie, gdzie zaplanowane są spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim (fot. po lewej autorstwa Macieja Ziemkiewicza). Odbędzie się występ zespołu Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, koncert Orkiestry Dętej Solvay i pokaz mody dla seniorów. Przewidziane są też dwa występy gwiazd - Haliny Kunickiej oraz Katarzyna Gartner. Z piosenkarkami zaplanowane są również spotkania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Na odwiedzających Targi czeka wiele niespodzianek: ofertowane przez wystawców karty rabatowe, zniżki na pobyty w uzdrowiskach i hotelach oraz pula do wygrania kilkudziesięciu wycieczek krajowych i zagranicznych!

Podczas Targów można będzie złożyć wniosek na wydanie Krakowskiej Karty Miejskiej, upoważniającej do zniżek w komunikacji miejskiej czy miejskich jednostkach kulturalnych oraz Karty Seniora. Zapraszamy!


18.09.2018r.

Miło nam poinformować, że od piątku do niedzieli 26 - 28 października 2018 roku jesteśmy na targach 'Bliżej zdrowia, bliżej natury' Spotkanie z medycyną naturalną.
Adres: Katowice Miasto Ogrodów - Instytut Kultury im. K. Bochenek, Plac Sejmu Śląskiego 2.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Link zapowiadający targi, udostępnienie filmiku
 
 24.04.2018r.

Informacja prasowa

Uzdrowisko Połczyn nagrodzone za autorską borowinową terapię leczenia bezpłodności u kobiet

Nagrodę „Drzewko Życia” otrzymało Uzdrowisko Połczyn podczas 47. Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” w Katowicach. Wyróżnienie zostało przyznane Uzdrowisku za terapię leczenia bezpłodności u kobiet i unikalne preparaty pielęgnacyjne na bazie połczyńskiej borowiny i solanek.

Autorska, naturalna terapia leczenia bezpłodności w Uzdrowisku Połczyn adresowana jest do kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę. Aktualnie prowadzona jest w Instytucie Kobiecego Zdrowia, a konkretniej w Ośrodku Balneologii Ginekologicznej, zlokalizowanym w Sanatorium Podhale w Połczynie-Zdroju. Nowatorski program terapeutyczny obejmuje m.in. laseroterapię, światłoterapię, konsultacje lekarskie, gimnastykę indywidualną oraz specjalistyczne zabiegi borowinowe, tj. tampony, zawijania czy kąpiele.

- Instytut Kobiecego Zdrowia funkcjonuje w Uzdrowisku Połczyn ponad 60 lat. Cieszymy się, że nasze działania w zakresie balneologii ginekologicznej zostały po raz kolejny docenione, tym razem podczas niezwykle popularnych Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. Dzięki takim wyróżnieniom, metody leczenia bezpłodności, bazujące na naturalnych składnikach, zyskują w Polsce coraz szersze grono zwolenników. My z kolei możemy pomagać coraz większej liczbie Polek, które zmagają się z tym problemem – mówi Jacek Pawłowicz, wiceprezes zarządu w Uzdrowisku Połczyn.

Na katowickich targach Uzdrowisko zaprezentowało również sposoby wykorzystania własnych solanek i borowiny w kosmetologii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wyróżniona linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy i cała, która powstaje właśnie w Połczynie-Zdroju.

– Lecznicze składniki naturalne, które wykorzystujemy do produkcji kosmetyków sprawiają, że nasze produkty są skuteczne i bezpieczne. Dobroczynne działanie borowiny i solanek z Połczyna doceniają już nie tylko Polacy, ale również turyści z całej Europy, co cieszy podwójnie – dodaje Jacek Pawłowicz.

Coroczne targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” w Katowicach to spotkanie naukowców, specjalistów od medycyny naturalnej, polskich i zagranicznych producentów oraz wszystkich osób, które interesują się niekonwencjonalną kosmetologią, ziołolecznictwem i szeroko pojętym zdrowym trybem życia. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 10 000 uczestników.
01.03.2018 r.

Informacja prasowa

Polska Grupa Uzdrowisk i INTERFERIE na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie

Polska Grupa Uzdrowisk i sieć hoteli INTERFERIE wezmą udział w największym wydarzeniu branży turystycznej ITB Berlin. Berlińskie targi to tysiące zwiedzających, prezentacje ofert i pokazy. - Jako lider branży uzdrowiskowo-hotelarskiej w kraju, zaprezentujemy potencjał naszej grupy klientowi zagranicznemu. Chcemy, aby nasze uzdrowiska i aktywna rekreacja stały się okrętem flagowym Polski – mówi Piotr Grudziński, dyrektor sprzedaży i marketingu PGU.

ITB Berlin to największe i najważniejsze wydarzenie dla przedstawicieli branży turystycznej w Europie. Przez pięć dni na zwiedzających czekają prezentacje ponad 180 krajów z całego świata, przegląd ofert i pokazy przygotowane przez przedstawicieli wszystkich gałęzi rynku turystycznego. Udział w Targach to szansa na szerokie dotarcie do odbiorców i możliwość promocji polskich marek. Polska Grupa Uzdrowisk i sieć hoteli INTERFERIE będą obecne na stoisku narodowym we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Na wszystkich gości odwiedzających polską strefę czekać będzie woda Staropolanka.

Uzdrowiska tworzące PGU i sieć hoteli INTERFERIE dysponują obiektami w najlepszych polskich kurortach i miejscowościach wypoczynkowych położonych w zachodniej części Polski od wybrzeża Bałtyku po Sudety i Karkonosze. Dysponując ofertą skierowaną do odbiorców zainteresowanych wypoczynkiem zdrowotnym i rehabilitacyjnym przyciągają również tych, którzy cenią sport i przyjazne pobyty rodzinne. Rosnące potrzeby odbiorców sprawiły, że w ofercie nie brakuje zabiegów SPA & Wellness dla najbardziej wymagających. W 2017 roku obiekty Polskiej Grupy Uzdrowisk przyjęły 83 tysiące klientów z Polski i zagranicy,
a hotele sieci INTERFERIE 58 tysięcy klientów.

Stoisko PGU i sieci hoteli INTERERIE zaprojektowano jako jedno z największych w gronie polskiej reprezentacji marek i regionów. Odwiedzający otrzymają specjalnie przygotowane materiały promocyjne, będą mogli zapoznać się z ofertą i skorzystać z porad dotyczących pakietów pobytowych, a także skosztować wody mineralnej. Udział w ITB Berlin to stały element strategii obecności na rynku i poszerzenia wpływów dla całej grupy spółek będących w portfelu KGHM TFI S.A.

ITB Berlin - od 7 do 11 marca 2018, tereny targowe Messe Berlin, Messedamm 22.

18.01.2018r.

Informacja prasowa

Polska Grupa Uzdrowisk i INTERFERIE – uroczysta Gala w Polanicy Zdrój

Uzdrowisko Połczyn uczestniczyło w uroczystej gali promującej ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli INTERFERIE. Po raz pierwszy, w tak atrakcyjnej formule, zaprezentowano potencjał uzdrowisk oraz plany inwestycyjne i modernizacyjne na przyszłość. Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni z zespołem.

Ponad 300 gości, przedstawicieli biznesu, touroperatorów, samorządowców i mediów wzięło udział
w wydarzeniu pt. Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i INTERFERIE na rok 2018, które miało miejsce 11 stycznia w Polanicy Zdrój (Dolny Śląsk). Podczas otwarcia głos zabrał m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński i dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Oćwieja.

Część oficjalna, w siedzibie Teatru Zdrojowego była okazją do przedstawienia planu inwestycji rozwojowych i modernizacyjnych na ten rok. Prezes KGHM TFI S.A. Jacek Drobny mówił o takich przedsięwzięciach jak: przebudowa obiektu INTERFERIE Argentyt w Dąbkach, metamorfozie obiektu INTERFERIE Chalkozyn w Kołobrzegu, zapowiedział też powstanie nowego obiektu hotelowego w Uzdrowisku Cieplice ze 170 miejscami noclegowymi. Ponadto w czerwcu 2018 roku Polska Grupa Uzdrowisk rozpocznie przebudowę Domu Zdrojowego i pijalni wód w Uzdrowisku Polanica-Zdrój, zmodernizuje domy zdrojowe w Świeradowie-Zdroju i Cieplicach. Natomiast już teraz można zobaczyć jaką metamorfozę przeszła Willa Gryf w Połczynie-Zdrój czy Mała Pieniawa w Polanicy-Zdrój. Planowane jest również wdrożenie scentralizowanej obsługi klienta. Inwestycje i modernizacje są odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów, którzy poszukują obecnie nie tylko wygodnych baz noclegowych, ale miejsc do wypoczynku z rozbudowaną ofertą SPA & Wellness.

W 2017 roku obiekty Polskiej Grupy Uzdrowisk przyjęły 83 tysiące klientów z Polski i zagranicy,
a hotele sieci INTERFERIE 58 tysięcy klientów. Łączna planowana wartość inwestycji modernizacyjno-rozwojowych w grupie KGHM TFI na lata 2018-2022, to kwota około 250 mln zł. Kwota inwestycji rozwojowych dla Uzdrowiska Połczyn to 6 mln zł. Środki te posłużą do budowy basenu krytego Gryf (2018-2019). Powstanie niecka basenowa rekreacyjno-rehabilitacyjna na bazie wód solankowych i sala gimnastyczna. Natomiast w ramach inwestycji modernizacyjnych za 6 mln zł przeprowadzono remont Wilii Gryf, która zyskała estetyczne wnętrza i świetnie wyposażone pokoje.

Prowadzący Galę - Tomasz Kammel i Agnieszka Kapłon, przedstawili zgromadzonym gościom ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz sieci hoteli INTERFERIE wraz z zarysem historii firm i atrakcji turystycznych miejscowości. W prezentacji nie zabrało oferty producenta wód Staropolanka, który rocznie wypuszcza na rynek 70 mln litrów wody mineralnej. Specjalnie przygotowaną niespodzianką było losowanie, z grona zarejestrowanych uczestników, ekskluzywnych voucherów pobytowych do obiektów PGU i INTERFERIE. Zwieńczeniem Gali był występ gwiazdy wieczoru – Ani Wyszkoni z zespołem.

Z Teatru Zdrojowego goście przenieśli się do stylowo zaaranżowanych wnętrz Pijalni Wód Mineralnych Wielka Pieniawa. Tam rozpoczął się bankiet, urozmaicony pokazem barmańskim drinków serwowanych na bazie wody Staropolanka.

Uzdrowisko Połczyn nie tylko ufundowało ekskluzywny voucher pobytowy, który został wręczony podczas uroczystej Gali w Teatrze Zdrojowym. Dodatkowo, promowaliśmy swoje usługi dzięki prezentacji materiałów informacyjnych i reklamowych w polanickiej pijalni wód, ale też bezpośrednio zachęcaliśmy do wizyty
w przepięknych okolicach Pomorza Zachodniego. W roku 2017 Uzdrowisko Połczyn gościło 20 500 kuracjuszy.
 


https://poczta.uzdrowisko-polczyn.pl/service/home/~/?auth=co&loc=pl&id=135893&part=8

https://poczta.uzdrowisko-polczyn.pl/service/home/~/?auth=co&loc=pl&id=135893&part=9

https://poczta.uzdrowisko-polczyn.pl/service/home/~/?auth=co&loc=pl&id=135893&part=10

Nowy obiekt Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A. - OSW Barbarka w Świnoujściu
Zarząd Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. z siedzibą w Połczynie-Zdroju informuje, że w dniu 31.12.2017 r. w Kancelarii Notarialnej w Lubinie zawarta została transakcja nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki w postaci INTERFERIE w Świnoujściu Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy BARBARKA przy ulicy Kasprowicza 8.

Strony transakcji:

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy (sprzedający),
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A z siedzibą w Połczynie-Zdroju (kupujący).05.01.2018r.
Informacja prasowa

Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i Interferie na rok 2018

Polska Grupa Uzdrowisk oraz sieć hoteli INTERFERIE przedstawią ofertę na 2018 rok kontrahentom i touroperatorom z Polski i Europy. Wydarzanie branżowe, promujące obiekty spółek turystycznych należących do KGHM TFI S.A., zaplanowano na 11 stycznia w Polanicy-Zdroju. Nowa formuła spotkania łączy artystyczny i kulinarny show z biznesowym podejściem.

„Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli INTERFERIE na rok 2018” to wydarzenie dedykowane partnerom biznesowym z Polski i Europy, którzy pragną nawiązać nowe relacje i poznać aktualne trendy w polskiej turystyce aktywnej, uzdrowiskowej
i biznesowej. Naszym celem jest zaprezentowanie atutów najatrakcyjniejszych miejscowości uzdrowiskowych i wypoczynkowych w Polsce oraz zapoznanie przedstawicieli branży z pełną ofertą spółek turystycznych z portfolio KGHM TFI S.A.

Podczas „Prezentacji oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli Interferie na rok 2018” goście będą mieli okazję zapoznać się z nowościami w ofercie naszych spółek: Uzdrowiska Cieplice, Uzdrowiska Połczyn, Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisk Kłodzkich (Polanica, Duszniki i Kudowa) tworzących Polską Grupę Uzdrowisk. Zaprezentowane zostaną również górskie hotele INTERFERIE w Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie przyjazne dla sportowców, amatorów aktywnego wypoczynku i rodzin z dziećmi. Obiekty o profilu uzdrowiskowym w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach oraz nowoczesny, 4-gwiazdkowy INTERFERIE Medical SPA.

Polska Grupa Uzdrowisk i sieć hoteli Interferie to obecnie konkurencyjna w skali kraju kompleksowa oferta pobytowa i rekreacyjna nie tylko dla klientów indywidualnych i grup zorganizowanych, ale także dla klientów instytucjonalnych i biznesowych. Wyróżnikiem jest profesjonalna koncentracja na ochronie zdrowia oraz promocji aktywnego wypoczynku. Oferty właśnie o takim profilu cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które poszukują pobytów komercyjnych obejmujących uzdrowiskowe leczenie zabiegowe oraz rodzin stawiających na sport i ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego w atrakcyjnych polskich kurortach.

Wydarzenie w nowej formule rozpocznie się 11 stycznia 2018 r o godz. 15:00. w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. W programie nie zabraknie m.in. Strefy Rozmów Biznesowych, degustacji autorskiego menu i koncertu Anny Wyszkoni, imprezę poprowadzi Tomasz Kammel. 
  • Sanatorium w Twoim domu

Dobroczynne działanie połczyńskiej borowiny i solanki znają nie tylko kuracjusze z Polski, ale także goście z zagranicy, którzy do domu wracają z połczyńskimi kosmetykami w walizce. Olejek do ciała, lecznicze mydło, sól do kąpieli i maseczka do twarzy to unikatowe połączenie wyjątkowej mocy borowiny i leczniczej solanki, które w domowej łazience są namiastką uzdrowiskowych kuracji.

Kosmetyki w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk (PGU) sprzedają się tak dobrze, że zapadła decyzja o opracowaniu nowej, unikatowej marki kosmetyków na bazie borowiny i solanki.

- To właśnie ogromne zainteresowanie kuracjuszy kosmetykami, które produkowane są na tym, co w naszym uzdrowisku najcenniejsze, czyli leczniczej borowinie i wodzie solankowej sprawiło, że postanowiliśmy wejść na rynek z nową linią kosmetyków – mówi Eugeniusz Stainwiceprezes zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A

Połczyńska borowina ma markę jednej z najlepszych w całej Europie Środkowej. Zawiera w sobie enzymy, białka, żywice i dużą ilość soli, które w miejscu okładanym borowiną dają wysoką temperaturę ok. 40-42 st. C, co powoduje, że organizm poddawany jest zjawisku dializy. Organizm wchłania wszystkie wartościowe składniki z borowiny i jednocześnie oddaje toksyny. Solanka z połczyńskich ujęć dzięki dużemu stężeniu naturalnych składników mineralnych takich jak sód, wapń, magnez, jod, chlorki i siarczany, ma doskonałe właściwości lecznicze, działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry, przez co zwiększa jej ukrwienie i usprawnia procesy miejscowej przemiany materii. Między skórą a solanką zachodzi wymiana jonów – w ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn i złogów oraz wchłania cenne pierwiastki. Z zabiegów z borowiną i solankowych kąpieli kuracjusze korzystają na miejscu w uzdrowisku. Kosmetyki oparte na ich bazie to możliwość kontynuowania terapii po powrocie do domu.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój już wybrało doświadczonego partnera specjalizującego się w produkcji kosmetyków, który we współpracy z Polską Grupą Uzdrowisk wyprodukuje nową linię kosmetyków opartą na tych cennych, naturalnych składnikach. Nasz partner posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji typu Private Labels oraz zaawansowanych usługach B2B, jest producentem kilku marek własnych oraz prowadzi produkcję dla wielu znanych firm kosmetycznych. Kadra firmy składa się z ekspertów i badaczy Politechniki Wrocławskiej, z doświadczeniem zdobytym we współpracy z wiodącymi markami kosmetycznymi na świecie, co daje nam gwarancję jakości naszych produktów oraz satysfakcję naszych klientów.

W laboratoriach trwają prace nad unikatowymi recepturami, według których będą produkowane kosmetyki oparte na tym, co w naturze najlepsze, na biologicznie czynnych składnikach, jakimi są nasza borowina i solanka – zapewnia Eugeniusz StainPięknie opakowane nasze produkty mogą być zarówno miłym prezentem, jak też przedłużeniem kuracji uzdrowiskowej – dodaje.

*****

Polska Grupa Uzdrowisk została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składającą się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nimi Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. Polska Grupa Uzdrowisk znajduje się w portfelu KGHM I FIZAN.

 

  • Wyjątkowy Gryf zaprasza do Połczyna

Zachwyca komfortem, pięknym położeniem i bogatą historią: Willa Gryf w Uzdrowisku Połczyn została uroczyście otwarta 7 października. Wyremontowany obiekt to jeden z klejnotów w koronie Polskiej Grupy Uzdrowisk, wchodzącej w skład portfela KGHM TFI. To również kolejny krok w inwestycyjnej ofensywie największej w Polsce sieci uzdrowisk.

 

Willa Gryf została wybudowana przed wojną jako część Domu Zdrojowego Gryf. O jej bogatej historii podczas uroczystego otwarcia opowiadał zebranym gościom Krzysztof Czaja, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn. – Przez lata willa pełniła różne funkcje, głównie administracyjne, a w jej wnętrzach znajdowały się m.in. biblioteka, szwalnia czy kawiarnia. W związku z tym, że od kilku lat głównym priorytetem naszego uzdrowiska są inwestycje w infrastrukturę hotelową i zabiegową, postanowiliśmy na nowo odkryć i wykorzystać walory tego miejsca.

We wrześniu 2015 roku rozpoczął się generalny remont obiektu. Obecnie willa oferuje łącznie 32 miejsca noclegowe w standardzie komfort w 17 klimatyzowanych pokojach jedno i dwuosobowych oraz apartament z sauną. Do dyspozycji gości jest także ogród zimowy, sala klubowa oraz urokliwe patio. Budynek jest wyposażony w windę i objęty zasięgiem bezprzewodowego internetu. Kuracjusze mogą korzystać z zabiegów i jadalni w Domu Zdrojowym Gryf, który połączono z willą przestronnym, przeszklonym korytarzem.

– Willa Gryf jest w tej chwili jednym z naszych najbardziej reprezentacyjnych obiektów – podkreślał Mirosław Stanisławski, prezes KGHM TFI, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk, do której należą także Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa i Uzdrowisko Cieplice. –Dzięki takim inwestycjom umacniamy się na pozycji lidera branży uzdrowiskowej w Polsce nie tylko pod względem liczby miejsc noclegowych czy osiąganych przychodów, ale przede wszystkim jakości i standardów obsługi naszych gości.

Status lidera i walka o jego utrzymanie są dla Polskiej Grupy Uzdrowisk jednym z priorytetów w działaniach zaplanowanych na najbliższy czas. –W ciągu 2 lat planujemy dalsze inwestycje, warte łącznie ponad 85 mln złotych. Przebudujemy domy zdrojowe znajdujące się w Polanicy-Zdroju i Cieplicach, a także budynek Szarotka w Świeradowie-Zdroju oraz sanatorium w Dąbkach. Jesteśmy również aktywni na rynku akwizycji i nie wykluczamy pozyskiwania nowych obiektów, które będą działały pod szyldem Polskiej Grupy Uzdrowisk – mówił prezes Mirosław Stanisławski.

Uroczyste otwarcie Willi Gryf było wyjątkowym dniem dla całego uzdrowiska i kolejnym elementem jego kompleksowej modernizacji. W ostatnich latach w Połczynie unowocześniono jeszcze inne obiekty: Podhale, Borkowo i Irena. Dzięki takim inwestycjom miejscowość zyskuje nowoczesną infrastrukturę i dodatkowy blask, o czym w trakcie wydarzenia mówiła burmistrz Połczyna-Zdroju Barbara Nowak. Wszyscy goście mieli także okazję zwiedzić wyremontowany obiekt, a dodatkowo przetestować zaparkowane przed willą najnowsze modele samochodów firmy Volvo, partnera wydarzenia.