preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

1200 sztuk kosmetyków dla szpitali zakaźnych od Uzdrowiska Połczyn

Uzdrowisko Połczyn, należące do Grupy KGHM, dostarczy do szpitali zakaźnych i jednostek ratownictwa medycznego kosmetyki pielęgnacyjne marki własnej. Preparaty mają wesprzeć personel szpitalny podczas walki z koronawirusem SARS-CoV-2 ochraniając ich dłonie przed niekorzystnym wpływem środków myjących i dezynfekujących.

6 Jednoimiennych Szpitali Zakaźnych otrzyma wkrótce uzdrowiskowe kosmetyki nawilżające, produkowane w Uzdrowisku Połczyn na bazie wydobywanych tam składników naturalnych – połczyńskich solanek i borowiny. Właśnie w taki sposób spółka chce pomóc personelowi medycznemu i jednostkom ratownictwa medycznego. Uzdrowiskowe preparaty będą pomocne m.in. w pielęgnacji rąk pracowników, którzy zobowiązani są do częstej dezynfekcji rąk.

- Chcemy wspierać szpitale w walce z epidemią Covid-19. Preparaty do pielęgnacji skóry rąk stanowią niezwykle ważne uzupełnienie dla personelu, który musi często myć ręce i dokonywać ich dezynfekcji. W geście solidarności, chcemy pomóc jak tylko możemy – mówi Jacek Pawłowicz, wiceprezes zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Silne wysuszenie dłoni następuje szczególnie po stosowaniu dezynfekujących środków alkoholowych. Codzienna praca w rękawiczkach wysusza, podrażnia i niszczy skórę. Systematyczne korzystanie z preparatów nawilżających chroni warstwę lipidową skóry i pozwoli pracownikom medycznym na większy komfort pracy.

- Przekazanie szpitalom kosmetyków z Uzdrowiska Połczyn jest wyrazem wdzięczności za zaangażowanie i poświęcenie specjalistów, ratowników, lekarzy i całego personelu medycznego w tych intensywnych i trudnych dniach epidemii koronawirusa w Polsce. Dziękujemy wszystkim pracownikom z sektora medycznego za tak wielki wysiłek wkładany w ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i ochronę polskiego społeczeństwa przed skutkami choroby, którą wywołuje – mówi Romuald Michel, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn.

Ustalenia dotyczące dostawy połczyńskich kosmetyków prowadzone będą z każdym szpitalem zakaźnym indywidualnie.