preloader oval
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Aktualności

Nowy obiekt Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A. - OSW Barbarka w Świnoujściu
Zarząd Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. z siedzibą w Połczynie-Zdroju informuje, że w dniu 31.12.2017 r. w Kancelarii Notarialnej w Lubinie zawarta została transakcja nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki w postaci INTERFERIE w Świnoujściu Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy BARBARKA przy ulicy Kasprowicza 8.

Strony transakcji:

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy (sprzedający),
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A z siedzibą w Połczynie-Zdroju (kupujący).05.01.2018r.
Informacja prasowa

Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i Interferie na rok 2018

Polska Grupa Uzdrowisk oraz sieć hoteli INTERFERIE przedstawią ofertę na 2018 rok kontrahentom i touroperatorom z Polski i Europy. Wydarzanie branżowe, promujące obiekty spółek turystycznych należących do KGHM TFI S.A., zaplanowano na 11 stycznia w Polanicy-Zdroju. Nowa formuła spotkania łączy artystyczny i kulinarny show z biznesowym podejściem.

„Prezentacja oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli INTERFERIE na rok 2018” to wydarzenie dedykowane partnerom biznesowym z Polski i Europy, którzy pragną nawiązać nowe relacje i poznać aktualne trendy w polskiej turystyce aktywnej, uzdrowiskowej
i biznesowej. Naszym celem jest zaprezentowanie atutów najatrakcyjniejszych miejscowości uzdrowiskowych i wypoczynkowych w Polsce oraz zapoznanie przedstawicieli branży z pełną ofertą spółek turystycznych z portfolio KGHM TFI S.A.

Podczas „Prezentacji oferty Polskiej Grupy Uzdrowisk i sieci hoteli Interferie na rok 2018” goście będą mieli okazję zapoznać się z nowościami w ofercie naszych spółek: Uzdrowiska Cieplice, Uzdrowiska Połczyn, Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisk Kłodzkich (Polanica, Duszniki i Kudowa) tworzących Polską Grupę Uzdrowisk. Zaprezentowane zostaną również górskie hotele INTERFERIE w Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie przyjazne dla sportowców, amatorów aktywnego wypoczynku i rodzin z dziećmi. Obiekty o profilu uzdrowiskowym w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach oraz nowoczesny, 4-gwiazdkowy INTERFERIE Medical SPA.

Polska Grupa Uzdrowisk i sieć hoteli Interferie to obecnie konkurencyjna w skali kraju kompleksowa oferta pobytowa i rekreacyjna nie tylko dla klientów indywidualnych i grup zorganizowanych, ale także dla klientów instytucjonalnych i biznesowych. Wyróżnikiem jest profesjonalna koncentracja na ochronie zdrowia oraz promocji aktywnego wypoczynku. Oferty właśnie o takim profilu cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które poszukują pobytów komercyjnych obejmujących uzdrowiskowe leczenie zabiegowe oraz rodzin stawiających na sport i ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego w atrakcyjnych polskich kurortach.

Wydarzenie w nowej formule rozpocznie się 11 stycznia 2018 r o godz. 15:00. w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. W programie nie zabraknie m.in. Strefy Rozmów Biznesowych, degustacji autorskiego menu i koncertu Anny Wyszkoni, imprezę poprowadzi Tomasz Kammel. 
  • Sanatorium w Twoim domu

Dobroczynne działanie połczyńskiej borowiny i solanki znają nie tylko kuracjusze z Polski, ale także goście z zagranicy, którzy do domu wracają z połczyńskimi kosmetykami w walizce. Olejek do ciała, lecznicze mydło, sól do kąpieli i maseczka do twarzy to unikatowe połączenie wyjątkowej mocy borowiny i leczniczej solanki, które w domowej łazience są namiastką uzdrowiskowych kuracji.

Kosmetyki w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk (PGU) sprzedają się tak dobrze, że zapadła decyzja o opracowaniu nowej, unikatowej marki kosmetyków na bazie borowiny i solanki.

- To właśnie ogromne zainteresowanie kuracjuszy kosmetykami, które produkowane są na tym, co w naszym uzdrowisku najcenniejsze, czyli leczniczej borowinie i wodzie solankowej sprawiło, że postanowiliśmy wejść na rynek z nową linią kosmetyków – mówi Eugeniusz Stain wiceprezes zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A

Połczyńska borowina ma markę jednej z najlepszych w całej Europie Środkowej. Zawiera w sobie enzymy, białka, żywice i dużą ilość soli, które w miejscu okładanym borowiną dają wysoką temperaturę ok. 40-42 st. C, co powoduje, że organizm poddawany jest zjawisku dializy. Organizm wchłania wszystkie wartościowe składniki z borowiny i jednocześnie oddaje toksyny. Solanka z połczyńskich ujęć dzięki dużemu stężeniu naturalnych składników mineralnych takich jak sód, wapń, magnez, jod, chlorki i siarczany, ma doskonałe właściwości lecznicze, działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry, przez co zwiększa jej ukrwienie i usprawnia procesy miejscowej przemiany materii. Między skórą a solanką zachodzi wymiana jonów – w ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn i złogów oraz wchłania cenne pierwiastki. Z zabiegów z borowiną i solankowych kąpieli kuracjusze korzystają na miejscu w uzdrowisku. Kosmetyki oparte na ich bazie to możliwość kontynuowania terapii po powrocie do domu.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój już wybrało doświadczonego partnera specjalizującego się w produkcji kosmetyków, który we współpracy z Polską Grupą Uzdrowisk wyprodukuje nową linię kosmetyków opartą na tych cennych, naturalnych składnikach. Nasz partner posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji typu Private Labels oraz zaawansowanych usługach B2B, jest producentem kilku marek własnych oraz prowadzi produkcję dla wielu znanych firm kosmetycznych. Kadra firmy składa się z ekspertów i badaczy Politechniki Wrocławskiej, z doświadczeniem zdobytym we współpracy z wiodącymi markami kosmetycznymi na świecie, co daje nam gwarancję jakości naszych produktów oraz satysfakcję naszych klientów.

- W laboratoriach trwają prace nad unikatowymi recepturami, według których będą produkowane kosmetyki oparte na tym, co w naturze najlepsze, na biologicznie czynnych składnikach, jakimi są nasza borowina i solanka – zapewnia Eugeniusz Stain. Pięknie opakowane nasze produkty mogą być zarówno miłym prezentem, jak też przedłużeniem kuracji uzdrowiskowej – dodaje.

*****

Polska Grupa Uzdrowisk została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składającą się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nimi Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. Polska Grupa Uzdrowisk znajduje się w portfelu KGHM I FIZAN.

 

  • Wyjątkowy Gryf zaprasza do Połczyna

Zachwyca komfortem, pięknym położeniem i bogatą historią: Willa Gryf w Uzdrowisku Połczyn została uroczyście otwarta 7 października. Wyremontowany obiekt to jeden z klejnotów w koronie Polskiej Grupy Uzdrowisk, wchodzącej w skład portfela KGHM TFI. To również kolejny krok w inwestycyjnej ofensywie największej w Polsce sieci uzdrowisk.

 

Willa Gryf została wybudowana przed wojną jako część Domu Zdrojowego Gryf. O jej bogatej historii podczas uroczystego otwarcia opowiadał zebranym gościom Krzysztof Czaja, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn. – Przez lata willa pełniła różne funkcje, głównie administracyjne, a w jej wnętrzach znajdowały się m.in. biblioteka, szwalnia czy kawiarnia. W związku z tym, że od kilku lat głównym priorytetem naszego uzdrowiska są inwestycje w infrastrukturę hotelową i zabiegową, postanowiliśmy na nowo odkryć i wykorzystać walory tego miejsca.

We wrześniu 2015 roku rozpoczął się generalny remont obiektu. Obecnie willa oferuje łącznie 32 miejsca noclegowe w standardzie komfort w 17 klimatyzowanych pokojach jedno i dwuosobowych oraz apartament z sauną. Do dyspozycji gości jest także ogród zimowy, sala klubowa oraz urokliwe patio. Budynek jest wyposażony w windę i objęty zasięgiem bezprzewodowego internetu. Kuracjusze mogą korzystać z zabiegów i jadalni w Domu Zdrojowym Gryf, który połączono z willą przestronnym, przeszklonym korytarzem.

Willa Gryf jest w tej chwili jednym z naszych najbardziej reprezentacyjnych obiektów – podkreślał Mirosław Stanisławski, prezes KGHM TFI, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk, do której należą także Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa i Uzdrowisko Cieplice. – Dzięki takim inwestycjom umacniamy się na pozycji lidera branży uzdrowiskowej w Polsce nie tylko pod względem liczby miejsc noclegowych czy osiąganych przychodów, ale przede wszystkim jakości i standardów obsługi naszych gości.

Status lidera i walka o jego utrzymanie są dla Polskiej Grupy Uzdrowisk jednym z priorytetów w działaniach zaplanowanych na najbliższy czas. – W ciągu 2 lat planujemy dalsze inwestycje, warte łącznie ponad 85 mln złotych. Przebudujemy domy zdrojowe znajdujące się w Polanicy-Zdroju i Cieplicach, a także budynek Szarotka w Świeradowie-Zdroju oraz sanatorium w Dąbkach. Jesteśmy również aktywni na rynku akwizycji i nie wykluczamy pozyskiwania nowych obiektów, które będą działały pod szyldem Polskiej Grupy Uzdrowisk – mówił prezes Mirosław Stanisławski.

Uroczyste otwarcie Willi Gryf było wyjątkowym dniem dla całego uzdrowiska i kolejnym elementem jego kompleksowej modernizacji. W ostatnich latach w Połczynie unowocześniono jeszcze inne obiekty: Podhale, Borkowo i Irena. Dzięki takim inwestycjom miejscowość zyskuje nowoczesną infrastrukturę i dodatkowy blask, o czym w trakcie wydarzenia mówiła burmistrz Połczyna-Zdroju Barbara Nowak. Wszyscy goście mieli także okazję zwiedzić wyremontowany obiekt, a dodatkowo przetestować zaparkowane przed willą najnowsze modele samochodów firmy Volvo, partnera wydarzenia.